Age of Empires 4’te yeni dönem! Beklenen özelliği aldı

Relic Entertainment ve World’s Edge, Age of Empires 4 için önemli bir güncelleme sağladı. İkonik strateji oyunu artık PC ve Xbox konsolları arasında çapraz oyun desteği sunacak. Bu destekle birlikte konsol ve PC oyuncuları karşı karşıya gelebilecek.

Age of Empires 4 çapraz platformu destekelyecek

Sezon 7 olarak adlandırılan güncelleme; Windows PC, Xbox Series X|S ve Xbox One oyuncularını ilk kez çok oyunculu modlarda bir araya getiriyor. Rakipler artık herhangi bir platform kısıtlaması olmadan, Team Deathmatch gibi modlarda takım kurabilecek ve kafa kafaya mücadele edebilecek.

Çapraz oyun desteği son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Gerçek zamanlı strateji yapımı da bu yoldan giderek hem konsol hem de PC kullanıcıları tek çatı altında birleştiriyor. Buna ek olarak Sezon 7, Age of Empires 4’teki tüm uygarlıklar için önemli denge değişiklikleri sunuyor.

Geliştiriciler, aylarca süren oynanış verilerine dayanarak birimler, teknolojiler ve ekonomiler üzerinde ince ayarlar yaptığını söyledi. Bu bağlantıda yer alan yama notları üzerinden her bir uygarlık için yapılan ayarlamaları inceleyebilirsiniz.

Çapraz oyun güncellemesi, Age of Empires 4’ün tüm platformlardaki oyuncu kitlesini artırmaya yardımcı olacak gibi duruyor. İlk olarak 2021’in sonlarında büyük beğeni toplayarak piyasaya sürülen yapım, Dawn of the Dukes gibi genişleme paketleriyle büyümeye devam ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Age of Empires 4 nasıl bir oyun? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x